Tweede editie Sleutelstad Waterpolotoernooi is perfecte voorbereiding nieuw seizoen.

Eredivisie Dames, Eredivisie Heren
Tweede editie Sleutelstad Waterpolotoernooi is perfecte voorbereiding nieuw seizoen.

Dit is een aangeleverd bericht. Deel je nieuws via communicatie@knzb.nl 

Leiden maakt zich op voor een nieuw waterpolofeest. De tweede editie van het Sleutelstad Waterpolotoernooi belooft opnieuw een sportief hoogtepunt te worden aan het begin van het seizoen. Het toernooi is een perfecte voorbereiding voor de Eredivisie senioren- en jeugdteams.

Groeien in traditie
De eerste editie werd vorig jaar enthousiast ontvangen door spelers, coaches, toeschouwers en officials. De combinatie van goede organisatie, sterke tegenstanders en een levendige sfeer zorgden voor een geslaagd debuut. De toernooiorganisatie wil voortbouwen op dat succes en heeft voor deze editie opnieuw ruimte gemaakt voor de Eredivisie jeugd, heren- en damesteams uit het hele land. Het deelnemersveld wordt samengesteld op basis van inschrijving in de eredivisie aankomend seizoen met als doel wederom uitdagende wedstrijden op hoog niveau te spelen.

Op zaterdag 30 augustus 2025 zal de Eredivisie jeugd onder 16 aantreden, waarna op zondag 31 augustus 2025 de Eredivisie jeugd onder 18 het toernooi speelt.

Toernooidirecteur Pascal Velting: ’De doelstelling van het toernooi was én is om elkaar weer te zien en goede oefenwedstrijden te spelen in voorbereiding op de competitie. We kregen vorig jaar van meerdere spelers en coaches terug dat het een perfect voorbereidingstoernooi was. Daar doe je het uiteindelijk voor!’’

Op zaterdag 6 en zondag 7 september 2025 vormen het combibad De Vliet en zwembad De Zijl wederom het decor voor een weekend vol waterpolostrijd, teamspirit en sportieve ontmoetingen voor de senioren.

Net als vorig jaar worden bij de senioren op zaterdag en zondag poulewedstrijden gespeeld, waarna de eindstanden in de poules bepalen wie het tegen wie opneemt in de finalewedstrijden.

Pascal Velting, die samen met een grote groep vrijwilligers de organisatie in handen heeft, is blij met het enthousiasme van deelnemende verenigingen: “Vorig jaar gingen we met gezonde spanning van start, maar het toernooi overtrof al onze verwachtingen. Dit jaar merken we dat clubs het toernooi al kennen en graag terugkomen. Dat is een groot compliment voor iedereen die heeft meegeholpen.”

Een toernooi voor de toekomst
Het Sleutelstad Waterpolotoernooi wil zich in de komende jaren ontwikkelen tot een vaste waarde in de voorbereiding op het nieuwe waterpoloseizoen. De combinatie van meerdere wedstrijdbaden, de ligging van Leiden en de inzet van de organiserende vereniging maken het toernooi aantrekkelijk voor teams op het hoogste niveau van Nederland.
Zoals Henk van den Berg vorig jaar al mooi heeft benoemd:
‘’Hoe mooi wil je het hebben? Veel spelers hebben in het water gelegen, meters gemaakt en meerdere wedstrijden gespeeld. Hier kan je niet tegenop trainen!’’

Inschrijving geopend
Eredivisie clubs die willen deelnemen aan de 2e editie kunnen zich vanaf nu inschrijven. Aanmelden kan via: https://www.zvl-1886.nl/sleutelstad-waterpolotoernooi/

Lees ook

Dit is een aangeleverd bericht. Wil je ook verenigingsnieuws delen? Stuur je artikel naar communicatie@knzb.nl ZVL-…
European Aquatics voert vanaf het komende seizoen een nieuwe eis in voor alle juryleden en assistent-scheidsrechters (gr…