Selectie waterpolomannen voor OKT  

Oranje Heren
11 februari 2021
Selectie waterpolomannen voor OKT  

Bondscoach Harry van der Meer heeft vandaag het Nederlands waterpoloteam bekendgemaakt voor het Olympisch Kwalificatie Toernooi (OKT). Oranje strijdt van 14 tot en met 21 februari met elf andere landen om de laatste drie beschikbare tickets voor de Olympische Spelen van Tokio.

Van der Meer selecteerde de volgende spelers voor het OKT: Eelco Wagenaar (Polar Bears, keeper), Jesse Nispeling (SVH), Jorn Muller (Het Ravijn), Pascal Janssen (ZV De Zaan), Robin Lindhout (AZC Alphen), Bilal Gbadamassi (Schuurman BZC), Thomas Lucas (ZV De Zaan), Kjeld Veenhuis (Widex GZC Donk), Guus van IJperen (Widex GZC Donk), Jesse Koopman (ZPC Amersfoort), Jorn Winkelhorst (Waspo Hannover, Duitsland), Milan de Koff (SVH, keeper) en Guus Wolswinkel (Polar Bears). Benjamin Hessels (UZSC) en Tom de Weerd (Polar Bears) gaan mee naar Rotterdam als reserves. 

 

Vanwege de COVID-19-maatregelen zijn de wedstrijden niet toegankelijk voor publiek, maar alle duels zijn live te zien via FINAtv (betaald). De wedstrijden van Oranje worden live uitgezonden op www.nos.nl
 

Poule-indeling:

Poule A: Griekenland, Montenegro, Brazilië, Canada, Georgië en Turkije.
Poule B: Kroatië, Duitsland, Rusland, Roemenië, Nederland en Frankrijk.

De beste vier landen van elke poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Programma poulefase

Zondag 14 februari
13.00 u Georgië – Griekenland
14.30 u Canada – Brazilië
16.00 u Nederland - Duitsland
17.30 u Turkije - Montenegro

19.00 u Kroatië – Roemenië
20.30 u Frankrijk – Rusland 

 

Maandag 15 februari
13.00 u Roemenië – Rusland
14.30 u Duitsland – Frankrijk
16.00 u Griekenland – Brazilië
17.30 u Montenegro – Canada

19.00 u Kroatië – Nederland
20.30 u Georgië – Turkije


Dinsdag 16 februari 
13.00 u Brazilië – Montenegro
14.30 u Turkije – Griekenland
16.00 u Canada –Georgië

17.30 u Rusland – Duitsland
19.00 u Nederland – Roemenië
20.30 u Frankrijk – Kroatië 

 

Woensdag 17 februari 
13.00 u Roemenië – Duitsland
14.30 u Kroatië – Rusland
16.00 u Griekenland – Montenegro
17.30 u Georgië – Brazilië
19.00 u Nederland - Frankrijk
20.30 u Turkije – Canada

Donderdag 18 februari

13.00 u Montenegro – Georgië
14.30 u Canada – Griekenland

16.00 u Brazilië – Turkije
17.30 u Frankrijk – Roemenië
19.00 u Rusland – Nederland
20.30 u Kroatië – Duitsland

Vrijdag 19 februari kwartfinales

14.00 u 1A – 4B (QF1)
16.00 u 2A – 3B (QF2)
18.00 u 3A – 2B (QF3)
20.00 u 4A – 1B (QF4)

Zaterdag 20 februari halve finales

Plaats 5 t/m 8
14.00 u Verliezers QF1 – QF3 
16.00 u Verliezers QF2 – QF4 

 

Plaats 1 t/m 4
18.00 u Winnaars QF1 – QF3
20.00 u Winnaars QF2 – QF4 

Zondag 21 februari finales

12.00 u 7e/8eplaats
14.00 u 5e/6eplaats
16.00 u 3e/4eplaats
18.00 u 1e/2eplaats

De volgende negen landen zijn reeds geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio: Servië, Italië, Spanje, Verenigde Staten, Hongarije, Kazachstan, Australië, Zuid-Afrika en Japan. 

Beeld:
Bilal Gbadamassi, geselecteerd voor OKT. (Foto Beeldboot/Gertjan Kooij)
5,651

Reacties

Lees ook

07 januari 2022
De nationale waterpoloselecties beginnen het nieuwe jaar met een deels vernieuwd begeleidingsteam. Zowel bij de jeugd- a…
2,506
21 december 2021
Zaterdag won Brigitte Sleeking met Olympiakos nog de LEN Super Cup bij de dames. Maandag kon Bilal Gbadamassi dat kunstj…