
Het team van bondscoach Richard van Eck eindigt daarmee op plek twee in Elite Poule A. In de kwartfinale wacht de winnaar van de kruiswedstrijd tussen de nummer drie van Poule B Italië en de runner-up van Poule D, China. Jong Oranje kan zich daar op de vrije woensdag in alle rust op voorbereiden. Donderdag rond 23.50 uur Nederlandse tijd klinkt het Wilhelmus weer in Salvador. De kwartfinale begint 'vrijdag' om 00.00 uur.
Tegen Nieuw-Zeeland bouwde Jong Oranje gestaag aan een ruime voorsprong. Keepster Caitlin van Leeuwen was met een aantal belangrijke reddingen, waaronder twee strafworpen, een lastig obstakel voor de Kiwi’s. Linde Haksteen werd met zes treffers topscorer én Player of the Game namens Jong Nederland.
Robin Jutte en Kiara Heerink scoorden beiden twee keer. Tess van der Meer, Pien Gorter, Melissa Schipper, Tatum van der Elst, Amalia Christodoulou-Out, Amy Kleinlugtebeld, Marit van der Kolk maakten er allemaal één.
Kijk hier voor de uitslagen en statistieken.
Alle wedstrijden zijn hier live te volgen.