
Lars ten Broek verruilt de Hongaarse competitie voor de Spaanse. De 21-jarige international heeft voor twee jaar (met een optie voor een derde) getekend bij C.N. Terrassa in Barcelona, de club waarvoor ook zijn oudere zus Nina (23) al vier seizoenen uitkomt.
Lars ten Broek verkaste twee jaar geleden van Polar Bears Ede naar de Hongaarse topclub OSC Boedapest. Daar ontwikkelde hij zich uitstekend. Met OSC eindigde hij het seizoen 2024-2025 op de zesde plaats. Ten Broek zelf was goed voor 60 doelpunten en een plek in de top-10 van de topscorerslijst.
“OSC moet een stapje terug doen en ik was zelf inmiddels ook weer toe aan een nieuwe uitdaging. Net als Hongarije behoort ook het Spaanse waterpolo tot de wereldtop, met eveneens een sterke competitie”, verklaart Ten Broek zijn transfer.
C.N. Terrassa is al jaren één van de toonaangevende Spaanse clubs, zowel bij de vrouwen als de mannen die afgelopen seizoen in de halve finale van de playoffs werden uitgeschakeld door de latere kampioen CNAB (Barceloneta).
“De eerste kennismaking met Terrassa-coach Sergi Mora dateert al van drie jaar geleden toen hij me na de WJK benaderde. We hebben al die tijd contact gehouden en natuurlijk ken ik de club, de accommodatie en de stad ook omdat Nina er al jaren met veel plezier speelt.”

Voordat Ten Broek naar Barcelona verhuist staan er eerst nog wat activiteiten met Oranje op het programma. De waterpolomannen spelen van 8 t/m 11 juni in het Sloveense Kranj om zich te kwalificeren voor het EK. Oranje is ingedeeld in een poule met Polen, Groot-Brittannië, Tsjechië en Slovenië; de beste twee landen plaatsen zich voor het EK in januari 2026 in Belgrado.
Ten Broek c.s. reizen vanuit Kranj door naar Sabac in Servië voor een oefenstage met de Olympisch kampioen. Begin juli komen de Serven naar Rotterdam voor een gezamenlijk trainingskamp met Nederland en Brazilië.